XVII Międzynarodowy Turniej Judo im. Z.Kwiatkowskiego – SŁUPSK 21.09.2019

W sobotnim turnieju wystartowało prawie 300 zawodników
z 20 klubów(Polski, Niemiec i Rosji). Judocy rywalizowali na 5 matach.

Naszą Akademię w pierwszych zawodach w tym roku szkolnym reprezentowało 8 Dragonów.

Wyniki:

Zosia (52kg)++++ ZŁOTY MEDAL

Cezary(36kg) ++ ZŁOTY MEDAL

Kuba(42kg) ++-+ BRĄZOWY MEDAL

Krystian(60kg) — 4 miejsce

Piotr(38kg) +– 5 miejsce

Przemek (31kg)-++- 5 miejsce

Weronika (46kg)-+- 7 miejsce

Bartek (35kg)-+- 7 miejsce

 

Świetny występ Zosi i 4 wygrane walki w kategorii z łączonej z chłopakami, liczymy na kolejne starty podopiecznej trenera Dominika.

Cezary walczył w kategorii z przeciwnikiem ze Szczecina do dwóch wygranych. W obu walkach był zawodnikiem mocniejszym a walki zakończył rzutem Morote Seoi Nage z kolan przed czasem.

Kuba bardzo silny fizycznie, wygrał dwie pierwsze walki w tym drugą efektownym rzutem podobnie jak Czarek na Morote Seio Nage z wysoka fazą lotu przeciwnika. Trzecia walka była bardzo wyrównana. Pierwsze dwie minuty wyraźna dominacja Kuby jednak bez punktów. Dogrywkę Kuba zaczął również dobrze, widać było dużą chęć walki u naszego zawodnika. Przeciwnik w ostatnich sekundach dogrywki wykonał dwa ataki, miały one decydujący wpływ na werdykt sędziowskich po minutowej dogrywce. Czwarta walkę Kuba wygrywa przez niestawienie się przeciwnika na macie i do domu wracał z brązowym medalem na szyi.

Krystian mimo przegranych walk spełnił swoje techniczne założenia jednak musiał uznać wyższość swoich rywali.

Piotr zaczął od wolnego losu jako jedyny w kategorii dzięki czemu juz na starcie był „lekko z przodu”. Pierwszą walkę na macie Piotrek wygrywa po dogrywce przez wskazanie sędziowskie. Kolejne dwie walki były dość wyrównane, prowadzone mądrze jednak tego dnia to przeciwnicy byli zwycięzcami.

Przemek wygrywając 2 z 4 walk zajmuje 5 miejsce. Mimo prostych błędów naszego zawodnika medal był naprawdę blisko.

Weronika trafiła do kategorii łączonej z chłopakami, przeciwnicy byli bardzo mocni. Jedna szybka wygrana w drugiej walce Weroniki pozwoliła na zajęcia jej 7 miejsca.

Bartek wygrywa jedną z trzech walk co pozwoliło mu na zajęcie 7 miejsca.

 

W sobotnich zawodach nasi zawodnicy stoczyli 26 walk(14 WYGRANYCH/12 PRZEGRANYCH).

Mamy nadzieję, że zawodnicy, którzy byli za młodzi by stanąć do rywalizacji w Słupsku ostro trenują i już nie mogą doczekać się swojego startu!

 

Gratulujemy wszystkich zawodnikom udziału w pierwszych zawodach. Liczymy, że sobotnie zawody wpłyną na naszych Dragonów mobilizująco i zmotywują kolegów z klubu do kolejnych startów.

Posted in Bez kategorii.