Hanse Cup 2023

Międzynarodowy Turniej Judo „ Hanse Cup” 2023 – Greifswald

Po raz pierwszy w historii Klubu zorganizowaliśmy wyjazd na zawody za granice. Pomysł zrodził się jakiś czas temu i jest nam niezmiernie miło, że znów sięgnęliśmy po wyznaczony sobie cel. Trener Romek Błoński zaproponował wyjazd na turnieju do Niemiec na Hanse-Cup, który odbywa sie w
mieście Greifswald i tam po krótkim wywiadzie się udaliśmy. Zainteresowanie wyjazdem było ogromne więc..

miejsca w autokarze rozeszły się bardzo szybko.
Z rozmów z trenerami z Niemiec i Polski dowiedzieliśmy się, że jest to jeden z bardziej prestiżowych niemieckich turniejów dla dzieci organizowanych w ich kraju. Poza oczywiście wieloma Klubami z Niemiec na turnieju były ekipy m.in. Danii i Szwecji. Nasi zawodnicy skorzystali z niesamowitej okazji by sprawdzić się z rywalami innych krajów europejskich. Również zasady walki były inne, co było dla naszych Dragonów wymagające.
Biorąc to wszystko pod uwagę bardzo nasz cieszy niesamowity start naszych DRAGONÓW.???. Wygraliśmy 76 pięknych walk❗️w pozostałych każdy dawał z siebie wszystko- za co należą się również wielkie gratulacje.??
Wiele osób na tym turnieju pomimo porażek przełamało walkę z samym sobą i pokonało strach i lęk.
Zdobyliśmy :
2️⃣ złote medale
3️⃣ srebrne medale
1️⃣2️⃣ brązowych medali
? Puchar za 1 miejsce w klasyfikacji medalowej w grupie U-11 ❗️
Na miejsce udaliśmy się autokarem oczywiście z naszym stałym zaufanym przewoźnikiem AutoComfort, który świetnie się spisał zapewniając nam przyjemną bezpieczną podróż. Młodzicy na miejsce w sobotę dotarli busem. Od początku do końca panowała cudowna rodzinna atmosfera, której nie da się opisać- trzeba to po prostu przeżyć?. W autokarze byly śpiewy, „tance” i tradycyjne konkursy?.
Grono rodziców świetnie się spisało pomagając naszym trenerom podczas całego wyjazdu.
Spaliśmy w schronisku młodzieżowym, które polecił nam organziator, a na hale zawodów dotarliśmy porannym spacerem.
Zawody przebiegły sprawnie jak na taka ilość zawodników. Mimo pisemnych zepewnien organizatora, na miejscu musieliśmy zmagać się z wyzwaniami, które dzięki przyjaznej atmosferze panującej podczas wyjazdu pokonaliśmy.
?Reasumując:
?Świetnie obsadzony i zorganizowany turniej umożliwił naszym Dragonom walkę na wysokim poziomie, dzięki czemu zdobyli ogromne doświadczenie. Integracja naszej Dragonowej rodziny cały czas rośnie. B R A W O ❗️
Dla dzieci był to wyjazd pełnen emocji, który zapamietają na długo. Patrząc na ilość podziękowań od rodziców, musiało się podobać.?
?Nie możemy zakończyć podsumowania bez sporej dawki podziękowań.
Zaczniemy je od podziękowań dla osób, dla których działamy, motywujemy się i które są dla nas najważniesze, czyli od naszych zawodników. Ogromne mega gratulacje za determinację, waleczność, odwagę oraz chęci i zaangażowanie??.
Dziękujemy bardzo naszym cudownym dragonowym rodzicom:
– tacie Antka, który poświecił czas i bezpiecznie własnym busem dotarł z naszymi młodzikami na miejsce
– mamie Bena, Pani Klaudynie, bardzo pomogła nam w dograniu wyjazdu
– rodzicom, którzy wspierali i pomagali podczas wyjazdu.
Podziękowania dla naszych trenerów:
Maciej Machlus
@romek Błoński
Dominik Cząstka
Maciej Cząstka Judo Dragon
współpraca trenerów w naszym Klubie jest na mega dragonowym poziomie. ?
?Turniej Hanse Cup 2023 zaliczamy do jednych z najbardziej udanych i na pewno często będziemy do niego i całego wyjazdu wracać myślami.
?Ogromne gratualcje dla naszych zawodników
Turniej świetnie obsadzony, możliwości rywalizacji z zawodnikami z innych krajów oraz zwycięstwa poza granicami kraju to coś co nasze Dragony zapamietają na długo❗️
Gdyńskie Centrum Sportu

Posted in Bez kategorii.